مزایای سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ , سرویس کولر گازی و اسپلیت یکی از تخصص های نمایندگی تعمیرات است که تجربه بالا در کنار پرسنل مجرب و دوره دیده می تواند کار تعمیرات و سرویس این دستگاه را برای شما تسهیل کند.

تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات سامسونگ همگی متخصص بوده و دوره های حرفه ای سرویس کولرگازی را زیر نظر تعمیرکاران با تجربه تر سپری کرده اند و با تجربه بالا آماده سرویس دهی در شرق تهران , غرب تهران, شمال تهران و جنوب تهران و کرج هستند.

تعمیرکاران سرویس کولر گازی یا اسپلیت را انجام می دهد, شما می توانید با تماس با شماره های تماس ذکر شده از سرویس کولر گازی استفاده کنید.

سرویس های کولر گازی و اسپلیت سامسونگ

سرویس کولر گازی و اسپلیت شامل بحث هایی می شود که در زیر به آنها اشاره ای می کنیم.

در سرویس کولرگازی بایست موارد ذیل حتما انجام شود:

  • شستشوی پنل داخلی
  • شستشوی پنل بیرونی
  • آزمایش آمپر ماشین
  • آزمایش مقدار گاز
  • انجام شارژ گاز کولر گازی در صورت نیاز

شارژ گاز کولر گازی یکی از مواردی است که در سرویس سالیانه خیلی مهم است. با شارژ گاز در مصرف برق صرفه جویی خواهید کرد و راندمان ماشین خود را افزایش می دهید.

نظافت ماشین در سرویس کولر گازی سامسونگ

نظافت و شستشوی ماشین در سرویس کولر گازی سامسونگ

سرویس کولر های گازی به چند قسمت تقسیم میشود که ما در این نوشته سعی داریم به صورت کامل انرا برای شما توضیح می دهیم.

کولر های گازی به خاطر این که از قانون همرفت هوا استفاده میکنند و در تماس مستقیم با گرد وغبار و الودگی هستند به چند دلیل نیاز به سرویس شستشو دارند که عبارتند از:

1.مراعات اصول بهداشتی

-همه میدانیم که ویروس ها و الودگی های خیلی در هوا پراکنده اند و چون کولر های گازی هوای محیط را به داخل خود مکیده و بعد از کاهش دادن دما ان را دوباره به بیرون پرتاب میکنند بنابراین به خاطر پیشگیری و جلو گیری از انتقال الودگی لازم است که به صورت دوره ای ماشین های کولر گازی خود را سرویس و نظافت کنیم.

2.افزایش عمر مفید ماشین

– کولرهای گازی به خاطر تماس مستقیم با گرد و غبار مقدار قابل توجهی از آن را جذب خود می کنند و این امر سبب می شود که منافذ ورودی ماشین از حالت طبیعی خود بیرون آمده و دچار انسداد منافذ از گرد و غبار گردد.

بنابراین موتور بایست با توان بیشتری کار کند تا بتواند همرفت هوا را ایجاد کند.

که این امر سبب فشار مضاعف به موتور های کولر گازی می شود

و عمر مفید ماشین شما را کم می کند و حتی میتوانند باعث سوختن کمپرسور یا بلور پنل داخلی شما شوند.

3.کم کردن مقدار مصرف برق

با توجه به این که ما هرچه بیشتر به سرویس کولر گازی خود و شستشو و نظافت ان اهمیت دهیم فشار کمتری به ماشین آمده و در نتیجه مقدار مصرف برق ماشین کم خواهد شد.

4.بهره وری زیاد

-در صورتی که سرویس کولرگازی خود را به صورت مداوم انجام دهید ماشین شما همیشه پاک بوده و ایرادی در کار ماشین پیش نخواهد آمد و در نتیجه همیشه با زیادترین راندمان (پرتاب باد مقدار سرمایش/گرمایش) به کار خود ادامه می دهد.

بخش های اصلی کولر گازی سامسونگ

بخش های اصلی کولر گازی سامسونگ

به طور کلی کولر های گاز از دو قسمت داخلی و بیرونی تشکیل شده اند.

1.پنل داخلی

پنل داخلی که خود قسمت مهمی در رعایت موازین بهداشتی ایجاد میکند از نقش زیادی در حفظ سلامت محیط و خود شما برخوردار است چون در صورتی که به موقع سرویس نشود خود نیز میتواند الودگی های که از هوای محیط جذب فیلترهای خود کرده است را دوباره به محیط برگرداند افزون بر اینکه راندمان ماشین هم کاهش میدهد. اما تعمیرکاران ما با اسپری های ویژه همه قطعات داخلی ماشین شما را پاک کرده و فیلتر های ماشین را نیز شستشو مینمایند.

با این کار افزون بر افزایش راندمان واسودگی خاطر از سلامت هوای خروجی ماشین از هوایی مطبوع لذت خواهید برد. دقت کنید که در صورتی که خودتان قصد دارید این کار را انجام دهید. اول برق ماشین را قطع نموده بعد درب پنل را باز کنید فیلتر هارا به ارامی بیرون کرده و با اب و مواد شوینده پاک کنید بعد سنسور ماشین را بیرون کشیده و پاک کنید این سنسوردمای محیط را اندازه گیری میکند و به برد دستور روشن یا خاموش شدن ماشین را میدهد.

در صورتی که کثیف باشد احتمال دارد دمای محیط را اشتباه تخمین بزند و دمای مطلوب شمارا تامین نکند بعد از این میرسیم به پاک کردن کوییل ها که با استفاده از اسپری کف پاک کننده و یک فرچه نرم انرا پاک کنید. بعد از اتمام ای مراحل نوبت به درین ماشین میرسد ابتدا سینی درین و مخزن انرا پاک کرده و بعد چند بطری اب داخل شلنگ ان میریزیم تا هم پاک شود و هم در صورتی که انسداد در ان وجود دارد از بین برود در صورتی که انسداد در شلنگ درین باشد بعد از مدتی آب منفزی برای خروج پیدا نکرده ومنجر به ریزش اب از زیر پنل ماشین کولر گازی شما میشود و دیوار و فرش شما را کثیف می کند.

2.پنل بیرونی (کندانسور)

این قسمت از ماشین دارای نقش زیادی است چون در بیرون از خانه شما نصب می شود, و در تماس مستقیم با گردو غبار و خاک است به همین دلیل در صورتی که شما نسبت به شستشوی به هنگام آن اقدام نکنید احتمال دارد که مجبور به پرداخت هزینه های بالا برای تعمیرات آن شوید چون کثیفی بیش اندازه کندانسور مانع از عملکرد درست ماشین می شود و فشار زیادی به ماشین شما تحمیل می کند.

بنابراین بهتر است که یک تعمیرکار با تجربه به صورت متداول انرا شستشو نماید که این کار را با استفاده از ماشین های ویژه فشار قوی آب (واتر جت) انجام می دهند توجه فرمایید که در صورتی که خودتان قصد انجام این کار را دارید پیش از شروع شستشوی ماشین حتما بایست برق آن را قطع کنید بعد با ماشین کارواش خانگی خود را روشن کرده و آغاز به پاک کردن همه قسمت های کویل فن کند تا کاملا پاک شود.

در صورتی که پیش از شروع به کار درب بالایی کندانسور را باز کنید میتوانید دسترسی بیشتری به داخل ماشین داشته و نتیجه بهتری حاصل کنید در انتها نگران خیس شدن موتور فن ان نباشید چون ان کاملا در برابر آب عایق است و ایرادی برای آن پیش نمی آید فقط مراقب قسمت اتصالات برقی ماشین باشید و از نفوذ آب به آن پیشگیری کنید.

بازرسی مقدار گاز ماشین در سرویس کولر گازی سامسونگ

یکی دیگر از ارکان سرویس کولر های گازی بازدید و بازرسی مقدار شارژ گاز ماشین است. که اصلی ترین نقش را در کولر های گازی ایفا میکنند و رابطه ی مستقیم با سرمایش/گرمایش ماشین دارد.

چرا بایست مقدار شارژ گاز کولر گازی را به صورت دوره ای بازرسی کرد؟

در ادامه به موردهایی اشاره می کنیم که دلایل شارژ دوره ای کولر گازی را برای شما توضیح می دهد.

1.طول عمر کمپرسور

در صورتی که مقدار فشار گاز کولر گازی شما کمتر و یا بیشتر از حد مجاز باشد کمپرسور ماشین شما فشار زیادی را متحمل می شود وامکان سوختن یا نیمسوز شدن کمپرسور شما را در بر دارد. عموما مقدار فشار گاز در کولر های گازی اینورتر مابین 110 تا 150 psi وماشین های معمولی غیر از اینورتر مابین 50 تا 65 psi که این مقدار به مقدار مازاد لوله کشی شما رابطه مستقیم دارد.

2.راندمان ماشین

تنظیم بودن و چکاپ گاز ماشین کولر گازی شما سبب افزایش راندمان و بازدهی ماشین شما میشود و لذت استفاده از هوای خنک و مطبوع را همواره مثل روز اول برای شما تدایی می کند.

3.کم شدن مقدار مصرف برق

تنظیم بودن گاز ماشین همواره سبب بیشتر شدن راندمان ماشین و کاهش فشار به کمپرسور می شود در نتیجه کمپرسور مدت زمان کمتری را صرف خنک کردن محیط می کند وکمتر روشن می ماند و به همین منوال برق کمتری نیز مصرف می کنند.

مقدار شارژ گاز کولر گازی

در چه مواقعی ماشین ما نیاز به سرویس و شارژ گاز دارد

1.ماشین نو تازه نصب شده

ماشین های کولر گازی که تازه خریداری می کنید و برای نصب آن بیشتر از متراژ لوله درون ماشین لوله کشی می کنید میبایستی که به مقدار اضافه شدن متراژ لوله آن ها را شارژ گاز تکمیلی کنید تا فشار گاز داخل سیستم به حد نرمال تعیین شده برای ماشین برسد.معمولا به ازای هر 1 متر لوله اضافی بایست به مقدار 20 گرم به گاز ماشین اضافه گردد.

2.ماشین های بدون گاز

ماشین شما احتمال دارد به دلایلی گاز خود را از دست بدهد

از قبیل نشتی داخل لوله کشی نشتی شیر برقی نشتی ادوات و اتصالات نشتی در کویل ها باشد

یا در صورتی که هنگام جا به جایی ماشین از افراد غیر متخصص استفاده کنید

که نتوانند گاز ماشین را داخل کمپرسور ذخیره کنند و تمام گاز ماشین بیرون شود.

3.شارژ گاز تکمیلی در سرویس کولر گازی

به خاطر استفاده از اتصالات مهره ای ماشین های کولر گازی هر ساله به مقدار کمی نشتی غیر غابل جلوگیری دارند که به این دلیل هرساله یا هر دو سال یکبار احتیاج به شارژ گاز تکمیلی دارند.

شیوه های شارژ گاز کدام هستند؟

1.شارژ گاز وزنی در سرویس کولر گازی

این شیوه غالبا برای مواقعی توصیه می شود که گاز ماشین کاملا خالی باشد یا ماشین نو با متراژ بالا تری لوله نصب شده باشد. توصیه می شود در این شیوه ابتدا کپسول گاز را روی ترازو گذاشته بعد شیر آن را باز می کنند تا هنگامی که به مقدار مورد نیاز ماشین از وزن کپسول کم شود به طور مثال ماشین شما به 2 کیلوگرم گاز نیاز دارد و ترازوی شما در حالتی که کپسول روی ان قرار دارد عدد 16 را نشان میدهد شما شیر کپسول را باز کرده و هنگامی که نشانگر ترازو به عدد 14 رسید یعنی 2 کیلو از وزن کپسول شما کم شد شیر گاز را میبندید.

2.شار گاز با امپر متر در سرویس کولر گازی

در این شیوه آمپر متر را به ماشین وصل کرده

در صورتی که مقدار مصرف ماشین با مقدار آمپر مصرفی نوشته شده بر روی بدنه کندانسور مغایرت داشته باشد

ابتدا با گیج مقدار فشار گاز ماشین را اندازه گیری می کنند

در صورت کمبود گاز به مقداری گاز به ماشین اضافه میکنند تا امپر متر اعداد نوشته شده بر روی ماشین را نشان دهد.

3.شارژ گاز با گیج در سرویس کولر گازی

آخرین شیوه شارژ گاز با گیج است در این شیوه ابتدا گیج را به لوله برگشت ماشین نصب می کنند.

غالبا هنگامی که کمپرسور ماشین روشن است بایست فشار گاز داخل ماشین تقریبا 60psi باشد.

در صورت کم بودن فشار گاز به ماشین می افزایند تا فشار گاز به مابین 55 تا 60 psi برسد.

دلایل کم شدن پرتاب باد در کولر گازی

  • کثیف شدن بلوور
  • نبود سرویس به موقع کولر گازی توسط تعمیرکار متخصص
  • نیم سوز شدن موتور فن

یکی از دلایل کم شدن پرتاب باد ماشین های کولر گازی کثیف شدن بلوور است,

که سبب ایجاد اصطحکاک میشود و از سرعت و قدرت آن می کاهد

و حتما بایست توسط سرویس کار متخصص سرویس کولر گازی انجام شود.

از دلایل دیگر کم شدن پرتاب باد میتواند نیم سوز شدن موتور فن باشد.

که مانند قبل نتواند بلوور را به حرکت در آورد و از مقدار پرتاب باد ماشین شما میکاهد.

در بعضی مواقع احتمال دارد کلا فن ماشین شما از کار بیوفتد

که میتواند بر اثر سوختن خازن موتور فن باشد و با تعویض آن ایراد حل شود.

اما در صورتی که بعد از تعویض آن همچنان موتور فن کار نمی کند,

بایست به آزمایش برد فرمان و خود موتور فن بپردازید.

که این هم خود احتیاج به تعمیر کار دوره دیده و کار آزموده دارد.

البته در بعضی مواقع بلبرینگ های دو سر بلوور فن گیر پاچ کرده

و سبب کند شدن چرخش موتور فن و در نتیجه کاهش پرتاب باد شود,

در این صورت ابتدا بلبرینگ ها را روغن کاری مکنیم

در صورتی که نتیجه مساعد نبود آنگاه به تعویض بلبرینگ ها می پردازیم,

که همه این روند بایست توسط تعمیرات کولر گازی سامسونگ انجام شود در غیر این صورت احتمال دارد آسیب های زیادی به ماشین وارد شود.

 

مزایای سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!